Rejestracja w FDA

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa określonymi przez zmianę Ustawy o Bezpieczeństwie Żywności (Food Safety Modernization Act – FSMA) wszystkie firmy (podmioty amerykańskie i zagraniczne) podlegają obowiązkowi rejestracji w amerykańskim Urzędzie ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration – FDA). Rejestracja ma na celu odpuszczenie ich produktów na rynek amerykański. Proces rejestracji musi być powtarzany, co dwa lata.

Jak przeprowadzić rejestrację firmy w FDA?

Rejestracja w FDA jest procesem zdalnym, co stanowi duże ułatwienie. Nie wymaga bowiem przesyłania do Urzędu dokumentacji w tradycyjnej postaci. Na podobnych zasadach działa odnowienie rejestracji. W tym celu przedsiębiorca musi skorzystać z haseł i kodów, które otrzymał przy pierwszej rejestracji. Rejestracja przebiega w języku angielskim. System nie umożliwia zmiany języka rejestracji na język polski.

Unieważniony numer FDA

Firmy, które eksportowały produkty do USA i posiadały numer FDA, ale z różnych względów nie odnowiły rejestracji do końca 2012 roku, aby wznowić eksport muszą dokonać ponownej rejestracji w Urzędzie. Ich poprzedni numer FDA została automatycznie unieważniony z dniem 31. grudnia 2012 roku. Ponowna pozytywna rejestracja podmiotu gospodarczego w Urzędzie ds. Żywności i Leków umożliwia wznowienie eksportu na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Profesjonalna pomoc w zakresie rejestracji firmy w FDA

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów Zaborowska Kancelaria Radcowska oferuje profesjonalną pomoc w rejestracji firmy FDA. Obsługujemy zarówno pierwszą rejestrację podmiotu w Urzędzie ds. Żywności i Leków, jak i pomagamy w odnowieniu rejestracji. Obsługujemy również przedsiębiorców, których numer FDA został unieważniony ze względu na wcześniejsze niedopełnienie obowiązku ponownej rejestracji firmy. W przypadku, kiedy niezbędne okazuje się przedłożenie określonej dokumentacji firmy pomagamy w jej skompletowaniu i opracowaniu.

Działamy kompleksowo na każdym etapie obsługi procesu rejestracyjnego, zapewniając wsparcie dla przedsiębiorstw z branży spożywczej i farmaceutycznej. Klientów zainteresowanych nawiązaniem współpracy z naszą Kancelarią zapraszamy do kontaktu.